موزیک و خبر وبلاگ

موزیک و خبر وبلاگ
ورود شما به موزیک و خبر وبلاگ را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
علی بابازاده
موضوعات وب
دانلود(۱٩)
آهنگ(۱٩)
موزیک(۱٠)
عکس(٧)
بهار(٧)
خبر(٦)
دانلود آهنگ(٦)
آهنگ جدید(٥)
الف(٥)
جدید(٥)
فوتبال(٤)
هنر(٤)
ایران(٤)
گزارش(٤)
خبری(٤)
متن آهنگ(٤)
دانلود کتاب(۳)
نیوز(۳)
متن(۳)
بدن(۳)
کتاب(۳)
فیلم(۳)
تصاویر(۳)
دولت(۳)
المپیک(۳)
سیاسی(٢)
رژیم(٢)
کتاب خوانی(٢)
شادمهر(٢)
نقل(٢)
جهان(٢)
تیم(٢)
پونک(٢)
امیر تتلو(٢)
تتلو(٢)
واکنش(٢)
ریو(٢)
دانلود آهنگ جدید(٢)
بهار نیوز(٢)
حامد همایون(٢)
دانلود موزیک(٢)
آهنگ جدید حامد همایون(۱)
دانلود آخر شب(۱)
آهنگ همایون(۱)
بهار خبر(۱)
به گزارش(۱)
مثل شیر(۱)
سیروان(۱)
اردلان طعمه(۱)
حالم بده(۱)
مهدی احمدوند(۱)
مهدی جهانی(۱)
متن موزیک(۱)
آلامتو(۱)
مگه(۱)
جشنواره کتاب(۱)
داعش(۱)
گرام(۱)
متن آهنگ جدید(۱)
میگنا(۱)
عشق چیز عجیبیه جدا(۱)
مسعود صادقلو(۱)
غذایی(۱)
نود(۱)
یوفا(۱)
خسروی(۱)
فال روزانه(۱)
ملل(۱)
موزیک جدید(۱)
علیشمس(۱)
سابق(۱)
سیروان خسروی(۱)
تکست آهنگ(۱)
وارث(۱)
پزشکی(۱)
خارجی(۱)
دفاع(۱)
قاب عکس(۱)
آخر قصه(۱)
مسلمان(۱)
رفسنجانی(۱)
کشور(۱)
آلمان(۱)
همایون(۱)
کامران و هومن(۱)
درمان(۱)
بازیگر(۱)
دوباره عشق(۱)
مگه میشه(۱)
خرید کتاب(۱)
لاغری(۱)
میهن(۱)
تنهام(۱)
خارج(۱)
نیمه گمشده(۱)
شکم(۱)
بلاگ(۱)
بازیکن(۱)
سینما(۱)
اقتصاد(۱)
ورزشی(۱)
هاشمی(۱)
مسجد(۱)
اخبار(۱)
ورزش(۱)
اسلام(۱)
مرگ(۱)
جشنواره(۱)
اجتماعی(۱)
گوشی(۱)
پزشک(۱)
رئیس(۱)
کنکور(۱)
سلامت(۱)
بیماری(۱)
آمریکا(۱)
ایرانی(۱)
غذا(۱)
بیوگرافی(۱)
قیمت(۱)
تبلیغاتتوصیه های خوراکی برای رژیم گیاه خواری


 

 • توصیه های خوراکی برای رژیم گیاه خواری

  توصیه های خوراکی برای رژیم گیاه خواری

  توصیه های خوراکی برای رژیم گیاه خواری 

  کسانی که رژیم گیاه خواری دارند باید همه مواد غذایی مورد نیاز بدن را از طریق گیاهان تامین کنند که باید در این باره توجه نمود. گیاهخواران از خوردن غذاهای حیوانی به دلایل زیست محیطی، اخلاقی یا سلامت اجتناب می کنند متاسفانه، پس از یک رژیم غذایی انحصاراً گیاهی ممکن است

  برخی از افراد در معرض خطر بالاتری از کمبود مواد مغذی قرار گیرند این امر به ویژه در رژیم غذایی وگان به خوبی برنامه ریزی نشده است.برای گیاهخوارانی که می خواهند سالم بمانند مصرف یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی با طیف غذاهای غنی شده بسیار مهم است.در اینجا 11 نوع غذا و گروه های غذایی که باید بخشی از یک رژیم غذایی گیاهخواری سالم باشد آورده می شود.

  1. حبوبات

  در تلاش برای حذف تمام اشکال استثمار حیوانات، گیاهخواران از منابع سنتی از پروتئین و آهن مانند گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ اجتناب می کنند.بنابراین، جایگزین کردن این محصولات حیوانی با پروتئین های گیاهی و غنی از آهن مانند حبوبات مهم است.لوبیا، عدس و نخود فرنگی گزینه های زیادی هستند که حاوی 10 – 20 گرم پروتئین در هر فنجان پخته شده است.

  آنها همچنین منابع بسیار خوبی از فیبر، کربوهیدرات با هضم آرام، آهن، فولات، منگنز، روی، آنتی اکسیدان ها و دیگر ترکیبات گیاهی سلامت هستند.با این حال، حبوبات نیز حاوی مقداری مواد ضد تغذیه ای خوب هستند که می تواند جذب مواد معدنی را کاهش دهد.

  به عنوان مثال، تخمین زده می شود جذب آهن از گیاهان 50 درصد کمتر از منابع حیوانی است. به طور مشابه، به نظر می رسد رژیم های گیاه خواری حدود 35 درصد در مقایسه با افراد گوشتخوار کاهش جذب روی دارند.

  جوانه زدن، تخمیر و یا طبخ حبوبات مفید است این فرآیند می تواند سطح مواد ضد مغذی را کاهش می دهد. برای افزایش جذب آهن و روی از حبوبات، شما باید از مصرف هم زمان غذاهای غنی از کلسیم جلوگیری کنید. کلسیم می تواند مانع از جذب آنها شود اگر شما آن را هم زمان مصرف کنید.

  در مقابل، خوردن حبوبات در ترکیب با میوه ها و سبزیجات غنی از ویتامین C بیشتر می تواند سبب افزایش جذب آهن و روی شود.

  2. آجیل، کره آجیل و دانه

  هر 1 اونس (28 گرم) از آجیل ها و دانه ها شامل 12/5 گرم پروتئین است.این باعث می شود که آنها جایگزین خوبی برای محصولات حیوانی غنی از پروتئین باشند.علاوه بر این، آجیل و دانه ها منابع بزرگ آهن، فیبر، منیزیم، روی، سلنیوم و ویتامین E هستند آنها همچنین حاوی مقدار خوبی از آنتی اکسیدان ها و دیگر ترکیبات گیاهی مفید می باشند.

  آجیل و دانه ها نیز بسیار متنوع هستند. آنها را می توان به تنهایی مصرف کرد و یا با دستور العمل های جالب مانند سس، دسر و پنیر مصرف کرد پنیر بادام زمینی یک گزینه خوشمزه است.سعی کنید در صورت امکان از انواع سفید نشده و کباب نشده انتخاب کنید زیرا مواد مغذی آنها می تواند در طول پردازش از دست برود. این ها معمولاً عاری از روغن، شکر و نمک هستند که اغلب به برند های خانگی اضافه می شوند.

  3. شاه دانه، کتان و تخم چیا

  این سه دانه پروفایل های مواد مغذی ویژه ای هستند که شایستگی آنها به طور جداگانه از دسته قبلی روشن است.برای شروع، هر سه حاوی مقادیر بیشتری از پروتئین نسبت به بسیاری از دانه ها هستند.یک اونس (28 گرم) تخم شاه دانه شامل 9 گرم پروتئین به راحتی قابل هضم و کامل است پروتئین حاوی حدود 50٪ بیش تر از بسیاری از دانه های دیگر است.

  همچنین امگا 3 نسبت به اسید چرب امگا 6 پیدا شده در تخم شاه دانه برای سلامت انسان مطلوب در نظر گرفته شده است.تحقیقات همچنین نشان می دهد که چربی های موجود در تخم شاه دانه ممکن است در کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) و یائسگی بسیار موثر است.

  همچنین ممکن است التهاب را کاهش دهد و سبب بهبود شرایط خاص پوست شود.به سهم خود، چیا و کتان به ویژه در آلفا لینولنیک اسید (ALA) بالا هستند این یک اسید چرب ضروری امگا 3 بدن است که تا حدودی می تواند به ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و دکوزوهگزانوئیک اسید (DHA) تبدیل شود.

  EPA و DHA نقش مهمی در توسعه و نگهداری سیستم عصبی دارند. همچنین به نظر می رسد این اسیدهای چرب با زنجیره بلند نقش مفیدی در درد، التهاب، افسردگی و اضطراب داشته باشنداز آنجا که EPA و DHA در درجه اول در ماهی و جلبک دریایی یافت می شود این ممکن است

  چالشی برای گیاهخواران در مصرف به اندازه کافی از طریق رژیم غذایی باشد. به همین دلیل، برای گیاهخواران خوردن به اندازه کافی از غذاهای غنی از ALA، مانند چیا و دانه کتان مهم است.با این حال، مطالعات نشان می دهد که بدن تنها قادر به تبدیل 0.5- 5٪ از ALA به EPA و DHA می باشد. این تبدیل تا حدودی در گیاهخواران افزایش یافته است.

  صرف نظر از این، هر دو چیا و کتان برای شما فوق العاده سالم هستند. آنها همچنین جایگزین عالی برای تخم مرغ در پخت هستند که این فقط یک دلیل است که آن را بیشتر امتحان کنید

  4. توفو و برخی از جایگزین های گوشت با حداقل پردازش

  توفو و تمپه هستند حداقل جایگزین های گوشت که از سویای پردازش شده ساخته شده است. هر دو حاوی 16 – 19 گرم پروتئین در هر 3.5 اونس (100 گرم) هستند. آنها همچنین منابع خوبی از آهن و کلسیم می باشد.توفو، ایجاد شده از فشار دادن کشک سویا، جایگزینی محبوب برای گوشت است.

  می توان آن را به صورت سرخ کرده، کبابی و یا املت آماده کرد. این یک جایگزین مناسب برای تخم مرغ است و در دستور العمل های مانند املت ، فریتاتا و Quiches آماده شود.تمپه از سویای تخمیر شده است. عطر و طعم متمایز آن سبب شده تا یک جایگزین محبوب برای ماهی باشد اما تمپه همچنین می توانید در انواع غذاهای دیگر استفاده شود.

  فرآیند تخمیر به کاهش میزان مواد ضد مغذی که به طور طبیعی در دانه های سویا یافت می شود کمک می کند که ممکن است میزان مواد مغذی از جذب تمپه را در بدن افزایش دهد.فرآیند تخمیر تمپه ممکن است مقدار کمی از ویتامین B12، یک ماده غذایی که به طور عمده در مواد غذایی حیوانی است و به طور معمول در سویا وجود ندارد را تولید کند.

  با این حال، مشخص نیست که نوع ویتامین B12 موجود در تمپه در انسان فعال باشد.مقداری ویتامین B12 در تمپه نیز کمی باقی می ماند و می تواند از یک برند تجاری از تمپه به دیگری متفاوت است. بنابراین، گیاهخواران نباید به تمپه به عنوان منبع ویتامینB12 تکیه کنند.

  سیتان یکی دیگر از جایگزین های محبوب گوشت است. این حدود 25 گرم پروتئین گندم در 3.5 اونس (100 گرم) دارد. همچنین منبع خوبی از سلنیوم و حاوی مقدار کمی از آهن، کلسیم و فسفر است.با این حال، افراد مبتلا به بیماری سلیاک یا حساسیت به گلوتن باید از خوردن سیتان با توجه به محتوای گلوتن بالای آن اجتناب کنند.

  5. کلسیم غنی شده شیر گیاهی و ماست

  گیاهخواران تمایل به مصرف مقادیر کمتری از کلسیم در روز نسبت گوشت خواران دارند که ممکن است در سلامت استخوان آنها تاثیر منفی بگذارد. این به نظر می رسد واقعی باشد اگر مصرف کلسیم کمتر از 525 میلی گرم در روز باشد.به همین دلیل، گیاهخواران باید برای ایجاد شیر گیاهی غنی شده با کلسیم و ماست کارخانه ای قسمتی از منوی روزانه خود تلاش کند.

  کسانی که به طور همزمان به دنبال افزایش مصرف پروتئین خود هستند باید شیر و ماست های ساخته شده از سویا و یا شاه دانه را انتخاب کنند. نارگیل، بادام، برنج و شیر جو دو سر جایگزین هایی با پروتئین پایین هستند.شیر گیاهی غنی شده از کلسیم و ماست نیز معمولاً با ویتامین D،

  یک ماده غذایی که نقش مهمی در جذب کلسیم بازی می کند غنی شده است. برخی از مارک های ویتامین B12 را نیز به محصولات خود اضافه کنید.بنابراین، گیاهخواران باید از مصرف روزانه خود را در کلسیم، ویتامین D و ویتامین B12 از طریق غذاها به تنهایی با انتخاب کردن محصولات غنی شده مطمئن شوند. برای نگه داشتن قند اضافه شده در حداقل، از انتخاب نسخه های شیرین نشده مطمئن شوید.

  توصیه های خوراکی برای رژیم گیاه خواری

  گیاهخواران باید مصرف میوه ها و سبزیجات دارای آهن و غنی از کلسیم را افزایش دهند

  6. جلبک دریایی

  جلبک دریایی یکی از غذاهای گیاهی نادر حاوی DHA، یک اسید چرب ضروری با خواص درمانی بسیاری است.

  جلبک مانند اسپیرولینا نیز منابع خوبی از پروتئین کامل هستند.

  دو قاشق غذا خوری (30 میلی لیتر) از این حدود 8 گرم پروتئین فراهم می کند.

  علاوه بر این، جلبک دریایی شامل منیزیم، ریبوفلاوین، منگنز، پتاسیم، ید و مقادیر خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند.

  ید معدنی به طور خاص نقش مهمی در سوخت و ساز بدن و عملکرد غده تیروئید دارد.

  مرجع مصرف روزانه (RDI) ید برای بزرگسالان 150 میکروگرم در روز است. گیاهخواران می تواند نیازهای خود را با مصرف چندین وعده از جلبک دریایی در هفته تامین کنند.که می شود گفت، بعضی از انواع جلبک دریایی (مانند کلپ) در ید بسیار بالا است و پس از آن باید به میزان بسیار زیادی خورده شود.

  گونه های دیگر، مانند اسپیرولینا، حاوی ید بسیار کمی است.کسانی که دچار این مشکل هستند و هدفشان جذب به تنهایی از طریق جلبک دریایی است توصیه می شود روزانه نصف قاشق چای خوری (2.5 میلی لیتر) نمک یددار مصرف نمایند.

  مشابه تمپه، جلبک دریایی اغلب به عنوان یک منبع بزرگ از ویتامین B12 برای گیاهخواران است. اگر چه این کار شامل یک فرم از ویتامین B12 است که هنوز مشخص نیست که آیا این شکل در انسان فعال باشد.

  7. مخمر غذایی

  مخمر غذایی از فشار غیر فعال مخمر ساکارومایسس سرویزیه ساخته شده است. آن را می توان در قالب پودر زرد یا دانه ها در اکثر سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی سلامت یافت.یک اونس (28 گرم) حاوی حدود 14 گرم پروتئین و 7 گرم فیبر است. علاوه بر این، مخمر تغذیه ای معمولاً با روی، منیزیم، مس، منگنز و ویتامین B، از جمله ویتامین B12 غنی شده است.

  بنابراین، مخمر تغذیه ای غنی شده می تواند یک راه عملی برای گیاهخواران برای رسیدن به مقدار توصیه روزانه ویتامین B12 است.با این حال، این مهم است که توجه داشته باشید که ویتامین B12 حساس به نور است و اگر در کیسه های پلاستیکی روشن خریداری و یا ذخیره شود ممکن است مقدار آن کاهش یابد.نباید به مخمر غذایی غیر مستحکم به عنوان یک منبع ویتامین B12 متکی بود.

  8. غذاهای گیاهی جوانه زده و تخمیر شده

   اگر چه سرشار از مواد مغذی است بیشتر غذاهای گیاهی نیز مقداری مواد ضد تغذیه ای مختلف دارند.این مواد ضد تغذیه ای می تواند توانایی بدن شما برای جذب مواد معدنی حاوی این غذاها را کاهش می دهد. جوانه زنی و تخمیر، روش های ساده برای کاهش میزان مواد ضد تغذیه ای موجود در مواد غذایی مختلف می باشد.

  این تکنیک میزان جذب مواد مغذی مفید از غذاهای گیاهی را افزایش و همچنین به طور کلی می تواند کیفیت پروتئین را افزایش دهد.جالب توجه است که جوانه ممکن است مقدار کمی گلوتن موجود در دانه های خاص را کاهش دهد.غذاهای گیاهی تخمیری منابع خوبی از باکتری های پروبیوتیک هستند که ممکن است به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و سلامت دستگاه گوارش کمک کند.

  آنها همچنین حاوی ویتامین K2 هستند که ممکن است سلامت استخوان و بهداشت دهان و دندان را ترویج و همچنین به کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و سرطان کمک کند.شما می توانید جوانه و یا دانه تخمیر شده را در خانه تهیه کنید. برخی مانند نان حزقیال، تمپه، میسو، ناتو، کلم ترش، ترشی، کیمچی و کامبوچا را نیز می توانید از فروشگاه خریداری کنید.

  9. غلات سبوس دار، غلات و حبوبات

  غلات سبوس دار، غلات و حبوبات و pseudocereals منابع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده، فیبر، آهن و همچنین ویتامین های B، منیزیم، فسفر، روی و سلنیوم می باشد.

  برخی از گونه ها مغذی تر از دیگران هستندبه عنوان مثال، دانه های قدیمی spelt و TEFF حاوی 10 – 11 گرم پروتئین در هر فنجان پخته شده (237 میلی لیتر) است. که مقدار زیادی است در مقایسه با گندم و برنج است.مانند بسیاری از غذاهای گیاهی،

  غلات کامل و pseudocereals حاوی سطوح مختلف مواد ضد تغذیه ای است که می تواند جذب مواد مغذی مفید را محدود کند. جوانه برای کاهش این مواد ضد تغذیه ای مفید است.

  10. غذاهای غنی از کولین

  کولین مواد مغذی مهم برای سلامت کبد، مغز و سیستم عصبی شما است.بدن ما می تواند آن را تولید کند اما تنها در مقادیر کوچک است. به همین دلیل آن یک ماده مغذی ضروری در نظر گرفته شده است که شما باید از رژیم غذایی خود را دریافت کنید.کولین می تواند در مقادیر کم در طیف گسترده ای از میوه ها، سبزیجات، آجیل، حبوبات و غلات یافت شود.

  غذاهای گیاهی با بزرگترین مقدار شامل توفو، شیر سویا، گل کلم، کلم بروکلی و کوینولا استمقدار نیاز روزانه کولین در دوران بارداری افزایش می یابد. ورزشکاران استقامتی، معتاد به الکل و زنان یائسه ممکن است در معرض خطر کمبود باشد.بنابراین، افراد گیاهخوار که در یکی از این دسته ها باشند باید برای اطمینان از غذاهای غنی از کولین کافی در بشقاب خود تلاش ویژه ای بکنند.

  11. میوه ها و سبزیجات

  برخی گیاهخواران از گوشت های فراوری و مواد غذایی آشغال گیاهی به جای غذاهای حیوانی مورد علاقه خود استفاده می کنند. با این حال، این نوع از مواد غذایی اغلب با پردازش بالا و ناسالم هستند.خوشبختانه، راه های بسیاری برای وعده های غذایی مورد علاقه شما با میوه های غنی از ویتامین و مواد معدنی و سبزیجات به جای آنها وجود دارد.

  به عنوان مثال، موز له شده یک جایگزین عالی برای تخم مرغ با دستور العمل پخت است.موز بستنی جایگزینی محبوب برای بستنی مبتنی بر لبنی است.بادمجان و قارچ، به خصوص نوع کرمینی یا پورتوبلو، یک راه عالی برای به دست آوردن یک بافت گوشتی در فرم های گیاهی است. آنها به ویژه در پختن آسان هستند.در همین حال، گل کلم علاوه بر همه کاره بودن برای بسیاری از دستور العمل، از جمله پیتزا استفاده می شود.

  گیاهخواران نیز باید هدف خود را برای افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات دارای آهن و غنی از کلسیم قرار دهند. این شامل سبزی های برگ دار مانند چوی بوک، اسفناج، کلم پیچ، شاهی آبی و سبزی خردل است.کلم بروکلی، شلغم، کنگر فرنگی و انگورفرنگی سیاه همچنین گزینه های بزرگ هستند 

  منبع:foodregime.com

   


تاريخ : سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام


 

 • آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام 

  تلگرام کاربردهای بسیاری دارد و نرم افزار کاملا جامعی می باشد. یکی از قابلیت ها منوی مخفی به نام دی باگ است که بسیار کارآمد خواهد بود. جالب است بدانید تلگرام در درون خود یک منوی مخفی را گنجانده است که تقریباً تمامی کاربران از آن بی‌خبر هستند. با استفاده از این منوی مخفی می‌توانید بسیاری از مشکلات این اپلیکیشن را حل کنید.

  اختلالات لیست مخاطبین، عدم شمارش صحیح تعداد پیام‌های خوانده نشده و… نمونه‌ای از این مشکلات هستند که به وسیله‌ی این منو می‌توان آن‌ها را رفع کرد. هم‌اکنون به معرفی این ترفند می‌پردازیم.این منو اصطلاحاً منوی Debug نام دارد. دسترسی به آن در نسخه‌های اندروید، iOS و دسکتاپ به سه روش متفاوت انجام می‌گیرد.

  دسترسی به منوی Debug در اندروید

  ابتدا اپلیکیشن تلگرام را اجرا نمایید.

  دکمه‌ی Menu را لمس کنید.

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  دسترسی به منوی Debug در اندروید

  Settings را انتخاب نمایید.

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  به انتهای صفحه‌ی Settings بروید. انگشت خود را بر روی عبارت Telegram for Android قرار داده و چند لحظه نگه دارید. خواهید دید که شکلکی نمایان می‌شود.

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  منوی Debug تلگرام

  مجدد انگشت خود را برای این عبارت قرار داده و نگه دارید تا منوی Debug باز شود.

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  این منو در اندروید دارای دو گزینه‌ی Import Contacts و Reload Contacts است که از آن‌ها می‌توانید برای حل مشکلات مربوط به مخاطبین و بازنشانی اطلاعات آن‌ها استفاده کنید.

  دسترسی به منوی Debug در iOS

  بعد از اجرای اپلیکیشن تلگرام، به طور پیاپی دکمه‌ی Settings را لمس نمایید.

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  فعال کردن منوی Debug در iOS

  خواهید دید که ناگهان منوی Debug نمایان می‌شود.آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  در این منو می‌توانید گزارشات اپلیکیشن (Log) را فعال کرده و آن‌ها را از طریق چت ارسال کنید. همچنین با استفاده از Sync Unread نیز می‌توانید تعداد پیام‌های نخوانده را همگام‌سازی کنید و اگر اشتباهی در شمارش آن‌ها وجود دارد، از این طریق آن را رفع کنید.

  از طریق Reset Permissions و Reset Tooltips نیز می‌توانید تاریخچه‌ی مجوزهای صادرشده و همچنین پیام‌های حبابی را بازنشانی کنید. گزینه‌ی Network Overrides نیز جهت اعمال تنظیمات تخصصی شبکه کاربرد دارد.

  دسترسی به حالت Debug در دسکتاپ

  در نسخه‌ی دسکتاپ اپلیکیشن تلگرام در ویندوز، در واقع به جای منوی Debug، حالت Debug وجود دارد. در این حالت تمامی گزاراشات (Log) اپلیکیشن در یک فایل متنی ذخیره می‌شود.

  برای فعال‌سازی حالت Debug، وارد Settings شوید.

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  سپس توسط صفحه‌کلید عبارت debugmode را تایپ کنید.

  پیامی مبنی بر اطمینان از فعال‌سازی حالت Debug نمایان می‌شود که بر روی OK کلیک کنید.

  آموزش فعال کردن منوی مخفی Debug در تلگرام

  اکنون اگر به پوشه‌ی زیر مراجعه کنید:

   C:UsersUSERNAMEAppDataRoamingTelegram Desktop

  فایل‌های Log را در قالب فایل متنی مشاهده خواهید کرد. همچنین پوشه‌ی DebugLogs شامل Logهای بیش‌تر موجود است.برای غیرفعال‌سازی این حالت، مجدد عبارت debugmode را در Settings تایپ کنید و آن را تأیید نمایید.

  منبع:tarfandestan.com

   


تاريخ : شنبه ٢٧ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٧:۱۸ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها : 


 

 • [unable to retrieve full-text content]


تاريخ : چهارشنبه ٢٤ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٩:٠٠ ‎ب.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :«فروشنده» نامزد دریافت گلدن گلوب شد


 

 • «فروشنده» نامزد دریافت گلدن گلوب شد
  به گزارش ایسنا، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که مسئولیت برگزاری جوایز سینمایی گلدن گلوب را بر عهده دارد، نامزدهای هفتادوچهارمین دوره این رویداد سینمایی معتبر را در هتل «بیورلی هیلتون» اعلام کرد.

   

  فهرست کامل نامزدهای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب ۲۰۱۷ به شرح ذیل است:

  * نامزدهای بهترین فیلم درام

  «حصارها»

  «منچستر کنار دریا»

  «مهتاب»

  «شیر»

  *نامزدهای بهترین فیلم کمدی یا موزیکال  

  «لالا لند»

  «فلورنس جنکینز فاستر»

  «زن قرن بیستمی»

  «خیابان سانگ»

  «خرچنگ»

  *نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد درام

  دنزل واشنگتن برای «حصارها»

  «کیسی افلک» برای «منچستر کنار دریا»

  «تام هنکس» برای «سالی»

  «جوئل ادگارتون» برای «دوست داشتن»

  «اندرو گارفیلد» برای «کسوت»

  *نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی زن درام

  «ناتالی پورتمن» برای «جکی»

  «روث نگا» برای «دوست داشتن»

  «امی آدامز» برای «ورود»

  «تاراجی پی.هنسن» برای «چهره‌های پنهان»

  *نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد ( کمدی یا موزیکال)


  رایان گاسلینگ برای «لالا لند»


  کالین فارل برای «خرچنگ»


  رابرت دنیرو برای «کمدین»


  وارن بیتی برای «قوانین اعمال نمی‌شوند»


  ویگو مورتنسن برای «کاپیتان فنتستیک»

  * نامزدهای بهترین فیلم خارجی


  «او»


  «نرودا»


  «فروشنده»


  «تونی اردمن»


  «خدایان»

  * نامزدهای بهترین انیمیشن

  «کوبو و دوتار»


  «مائونا»


  «زندگی من به عنوان یک کدو»


  «آواز خواندن»


  «زوتوپیا» 

  * نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن


  ویولا دیویس برای «حصارها»


  نائومی هریس برای «مهتاب»


  نیکول کیدمن برای «شیر»


  اوکتاویا اسپنسر برای «چهره‌های پنهان»


  میشله ویلیامز برای «منچستر کنار دریا»

  * نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  ماهرشالا علی برای «مهتاب»


  جف بریجز برای «اگر از آسمان سنگ ببارد»


  سیمون هلبرگ برای «فلورنس فاستر جنکینز»


  دیو پتال برای «شیر»


  آلن تیلور جانسن برای «حیوانات شب‌رو»

  * نامزدهای بهترین فیلمنامه


  دمین شزل برای «لالا لند»


  تام فورد برای «حیوانات شبرو»


  بری جنیکیز برای «مهتاب»


  کنت لانرگان برای «منچستر کنار دریا»


  تیلور شرایدن برای «اگر سنگ از آسمان ببارد» 

  * نامزدهای بهترین موسیقی اصلی متن


  «مهتاب»


  «لالا لند»


  «ورود»


  «شیر»


  «چهره‌های پنهان» 

  * نامزدهای بهترین ترانه اصلی


  «ترولز»


  «لالا لند»


  «آوازخواندن»


  «طلا»


  «مائونا»

  * نامزدهای بهترین سریال درام


  «تاج»


  «بازی تاج و تخت»


  «چیزهای عجیب»


  «این ما هستیم»


  «وست وردلد» 

  * نامزدهای بهترین سریال کمدی یا موزیکال


  «آتلانتا»


  «سیاهی»


  «موتزارت در جنگل»


  «شفاف»

   
  «ویپ» 

  *نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال درام  


  رامی مالک برای «آقای روبات»


  بیلی باب ترونتون برای «جالوت»


  باب اودنکیریک برای «بهتره به سول زنگ بزنی»

   
  متئو ریس برای «آمریکایی‌ها»


  لیو شرایبر برای «ری دونووان» 

   

  * نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش اصلی (سریال درام)


  کلر فوی برای «تاج»


  اوان راشل وود برای «وست ورلد»


  ویونا رایدر برای «چیزهای عجیب»


  کاتریانا بالفه برای «بیگانه»


  کری راسل برای «آمریکایی‌ها» 

  * نامزدهای بهترین بازیگر مرد (سریال کمدی یا موزیکال)


  آنتونی اندرسون برای «سیاهی»


  گائل گارسیا برنال برای «موتزارت در جنگل»


  دونالد گلاور برای «آتلانتا»


  نیک نولت برای «گورها»


  جفری تامبور برای «شفاف»

  *نامزدهای بهترین بازیگر زن (سریال کمدی یا موزیکال)


  راشل بلوم برای «دوست دیوانه سابق»


  جولیا لوئیس دریفیوس برای «شافف»


  سارا جسیکا پارکر برای «طلاق»


  ایزا را برای «ناامن»


  جینا رودریگوئز برای «جنت»


  تریسی الیس راس برای «سیاهی» 


  مراسم اعطای جوایز هفتادوچهامین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوب روز ۸ ژانویه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۱۹ دی) با اجرای «ریکی جرویس» برگزار می‌شود.

   


تاريخ : سه‌شنبه ٢۳ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٩:۱٧ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :فضای جادویی کریسمس در بوداپست


 

 • فضای جادویی کریسمس در بوداپست

  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰

  فضای جادویی کریسمس در بوداپست

  کد مطلب : 121583

  گروه عکس: اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید می توانید تراموا و اتوبوس برقی های خیابان های بوداپست را که به زیبایی برای کریسمس روشن و چراغانی شده اند را مشاهده کنید و اگر از نزدیک این فرصت را ندارید می توانید زیبایی جادویی خیابان های بوداپست در کریسمس را در عکس های «توماس ریژاوی» در این مطلب مشاهده کنید.

  ۰

  داغ کنید   


تاريخ : یکشنبه ٢۱ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :قلعه‌نویی بازی باخته را از منصوریان بُرد


 

 • قلعه‌نویی بازی باخته را از منصوریان بُرد

  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۹

  هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال

  قلعه‌نویی بازی باخته را از منصوریان بُرد

  کد مطلب : 121592

  گروه ورزشی: دیدار تیم‌های استقلال و تراکتورسازی از هفته سیزدهم لیگ برتر با پیروزی شاگردان امیر قلعه‌نویی به پایان رسید.

  تیم‌های استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز در ادامه دیدارهای هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 16:20 امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی 2 بر یک سرخپوشان تبریزی به پایان رسید تا قلعه‌نویی همانند فصل گذشته با تراکتورسازی برابر استقلال به پیروزی برسد. کاوه رضایی در دقیقه 7 برای استقلال گلزنی کرد و فرزاد حاتمی در دقیقه 56 و 68 موفق شد گل‌های تراکتورسازی را به ثمر برساند.
  نتایج کلی 4 دیدار امروز:
  سپاهان اصفهان 4 .................. صبای قم 1
  پیکان تهران 1 .................... سیاه جامگان مشهد 0
  استقلال خوزستان 0 .............فولاد خوزستان 1
  استقلال تهران 1 ................ تراکتورسازی تبریز 2
  * دیدار تیم های پرسپولیس و پدیده که قرار بود امروز برگزار شود، به علت بارش برف در مشهد لغو و به فردا شنبه موکول شد.

  جدول گلزنان:

  ساسان انصاری(فولاد) 10 گل

  مرتضی تبریزی(ذوب آهن) 9 گل
  محمد قاضی(نفت تهران) 7 گل
  مهدی رجب زاده(ذوب آهن) 6 گل


  5 گل: کاوه رضایی(استقلال) • رحیم زهیوی(استقلال خوزستان) • مهدی طارمی(پرسپولیس) • گادوین منشا(پیکان) • لوسیانو ادینیو(تراکتورسازی) • محمد ایران‌پوریان(تراکتورسازی) • محمد شادکام(صنعت نفت آبادان) • لوسیانو پریرا(گسترش فولاد)

  4گل: حسن بیت سعید(استقلال خوزستان) • مرتضی آقاخان(پیکان) • فرزاد حاتمی(تراکتورسازی) • مهدی ترابی(سایپا) • احمد حسن زاده(صبای قم)
  جدول
  1 تراکتورسازی تبریز 13 7 6 0 21 9 12 27
  2 پرسپولیس تهران 12 7 5 0 13 3 10 26
  3 ذوب آهن اصفهان 13 6 3 4 21 12 9 21
  4 نفت تهران 13 5 5 3 19 17 2 20
  5 فولاد خوزستان 13 4 7 2 17 14 3 19
  6 پیکان تهران 13 4 7 2 15 14 1 19
  7 استقلال تهران 13 4 6 3 16 13 3 18
  8 سپاهان اصفهان 13 5 3 5 16 15 1 18
  9 صنعت نفت آبادان 13 4 4 5 14 15 -1 16
  10 استقلال خوزستان 13 3 6 4 16 17 -1 15
  11 پدیده مشهد 12 3 6 3 11 15 -4 15
  12 گسترش تبریز 13 2 8 3 10 10 0 14
  13 سایپا البرز 13 2 6 5 9 14 -5 12
  14 سیاه جامگان مشهد 13 2 5 6 10 17 -7 11
  15 صبای قم 13 1 6 6 10 19 -9 9
  16 ماشین‌سازی‌تبریز 13 1 3 9 8 22 -14 6

  ۰

  داغ کنید   


تاريخ : شنبه ٢٠ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :نامزدهای جوایز گرمی 2017 معرفی شدند


 

 • نامزدهای جوایز گرمی 2017 معرفی شدند
  نامزدهای مهمترین جوایز دنیای موسیقی در حالی اعلام شد که با رقابت «بیانسه» خواننده آمریکایی و «اَدل» خواننده زن انگلیسی در مهمترین شاخه‌ها همراه است.«بیانسه» با نامزدی در ۹ شاخه یکه‌تاز نامزدهای امسال گرمی است و پس از آن «دریک»، «ریحانا» و «کاینه وست» هر کدام با هشت نامزدی و «اَدل» نیز با چهار نامزدی در شاخه‌های مهم بهترین آلبوم، ضبط، آهنگ و آلوم پاپ قرار دارند.در این دوره از جوایز گرمی حدود ۱۳ هزار نفر از فعلان عرصه موسیقی بیش از ۲۱ هزار قطعه موسیقی منقاضی حضور در این رقایت را مورد بررسی و سپس رأی‌گیری قرار دادند و در نهایت نامزدهای شاخه‌های گوناگون را معرفی کردند.

  «۲۵» از «اَدل»، «لیموناد» از «بیانسه»، «دیدگاه» اثر «دریک»، «هدف» از «جاستین بیبر» و «راهنمای یک ملوان در زمین» از «استرگیل سیمپسون» نامزدهای بهترین آلبوم سال جوایز گرمی معرفی شدند.در شاخه بهترین ضبط سال نیز «سلام» از «اَدل»، «ساختار» از «بیانسه»، «۷ سال» از «لوکاس گراهام»، «کار» اثر «ریحانا» و «دریک» و قطعه «Stressed out»  از گروه موسیقی دو نفره «تونتی وان پایلوتس» نامزد کسب جایزه شناخته شدند.

  قطعات «سلام» از «اَدل» خواننده انگلیسی، «ساختار» از «بیانسه» به همراه «عاشق خودت باش» از «جاستین بیبر»، «۷ سال» از «لوکاس گراهام» و آهنگ «I Took a Pill in Ibiza» از «مارک پوزنر» برای کسب جایزه گرمی بهترین تک آهنگ سال رقابت می‌کنند.«فرانک اوشن» با آلبوم جدیدش تحت عنوان «بلوند» واجد شرایط لازم برای رقابت در جوایز گرمی امسال شناخته نشد و «کاینی وست» دیگر خواننده معروف آمریکایی نیز پیش از این گفته بود در اعتراض به عدم حضور «فرانک اوشن» جوایز گرمی امسال را بایکوت می‌کند.

  از دیگر نامزدهای مهم جوایز گرمی امسال می‌توان به «دیوید بوئی» خواننده معروف راک اشاره کرد که ژانویه امسال درگذشت. آلبوم «ستاره سیاه» از «دیوید بوئی» که دو روز پیش از مرگش منتشر شد، در چهار بخش بهترین آلبوم سبک آلترناتیو، بهترین ترانه راک، بهترین اجرای راک و بهترین کارگردانی جوایز گرمی ۲۰۱۷ نامزد کسب جایزه است.مراسم پنجاه و نهمین دوره جوایز موسیقی گرمی روز ۱۲ فوریه (۲۴ بهمن) برگزار می‌شود.

   


تاريخ : پنجشنبه ۱۸ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :تصاویر دنا ELX توربو جدید


 

 • تصاویر دنا ELX توربو جدید

  بدون دیدگاه | کد خبر: 144297 |

  ۱۵ / ۰۹ / ۱۳۹۵ | |

  تصاویر دنا ELX توربو جدید دنای جدید ELX توربو این روزها مراحل نهایی تست و آزمون خود را میگذراند و در ماه‌های آینده این خودرو به تولید انبوه خواهد رسید. دنای جدید ELX توربو تا پایان سال جاری با دو نسخه EF7 1.7 CVVT و EF7 1.7TC با قیمت کمتر از ۵۰ میلیون پیش فروش […]

  مجله اینترنتی ایران استایل

  dena7

  تصاویر دنا ELX توربو جدید

  دنای جدید ELX توربو این روزها مراحل نهایی تست و آزمون خود را میگذراند و در ماه‌های آینده این خودرو به تولید انبوه خواهد رسید.

  دنای جدید ELX توربو تا پایان سال جاری با دو نسخه EF7 1.7 CVVT و EF7 1.7TC با قیمت کمتر از ۵۰ میلیون پیش فروش خواهد شد. در دنای جدید از لاستیک با پهنای ۱۹۵ به جای ۱۸۵ استفاده شده است .

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از کار آی آر،در کابین دنا Elx تغییرات آنچنانی دیده نمی‌شود، جز مولتی‌مدیا که از نظر ظاهر و امکانات به‌روز رسانی شده است.

  dena1dena2dena3dena4dena5dena6dena7

  گردآوری : iranstyle.ir

   


تاريخ : سه‌شنبه ۱٦ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٤:٤٩ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :دانلود آهنگ جدید سعید عرب چه ساده رفتی

امشب آهنگی دیگر از رسانه صبا موزیک ، دانلود آهنگ جدید سعید عرب بنام چه ساده رفتی همراه با متن موزیک...

تنظیم : انوش تقوی , موزیک : مجتبی ابو القاسمپور , ترانه : علی تونکو

Download New Music “Che Sade Rafti” Of Saeed Arab Whit Direct Links On Saba-Music

متن آهنگ چه ساده رفتی از سعید عرب

دانلود آهنگ جدید حمید صفت اون دیوونس

یادته که میگفتی جات توی قلبمه

میگفتی تو دنیا فرق داری با همه

میگفتی همیشه ما میمونیم مال هم

کنار هم هستیم تو شادی تی غم

تو میدونستی که من چقدر وابستتم

واسه داشتنه عشقت میگذرم از خودم

چی شد اون همه حرفا چی شد اون عشقه پاک

جوری رد شدی از من که افتادم به خاک

رفتیو قول و قرارو شکتی

نموندی پای عهدی که بستی

تو که میگفتی تا آخرش هستی

چشاتو بستی رو من قلبم

ساده دنیامو پاشیدی از هم

منو آسون سپردی دست غم

تموم دنیامو همه آرزهامو

چه ساده پای حرفای تو باختم

تو گذشتی راحت از منو احساسم

چه ساده بودم تورو نشناختم

رفتیو قول و قرارو شکتی

نموندی پای عهدی که بستی

تو که میگفتی تا آخرش هستی

چشاتو بستی رو من قلبم

ساده دنیامو پاشیدی از هم

منو آسون سپردی دست غم

دانلود آهنگ جدید حامد همایون دنیای من


تاريخ : شنبه ۱۳ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها : موزیک ، دانلود ، آهنگ ، جدیدآلودگی به ویروس زیکا : پزشکان ایران


 

 • آلودگی به ویروس زیکا : پزشکان ایران
  ************************************************************

  در این بخش برای شما علائم ویروس زیکا را قرار داده ایم.تنها یک پنجم افراد آلوده به زیکا، علائم آلوده شدن به این ویروس را نشان می‌دهند. به همین دلیل، بسیاری از موارد ابتلا به این ویروس تشخیص داده نمی‌شوند و در نتیجه به راحتی نمی توان ابعاد واقعی آلودگی به این ویروس را مشخص کرد.

  علائم ویروس زیکا بسیار مبهم بوده و می تواند به مدت یک هفته به طول بینجامد. عموما تشخیص ابتلا به این ویروس با انجام آزمایش خون صورت می گیرد. علائم معمول آن عبارتند از: تب، ضایعه های پوستی، درد مفصل، کونژنکتیویت ( قرمزی چشم )، درد عضلانی، سردرد،

  درد در پشت کره ی چشم و استفراغ. اگرچه علائم و نشانه های بیماری ناشی از این ویروس در طول یک هفته از بین می رود، ولی اخیرا نگرانی هایی در مورد پتانسیل این ویروس در ایجاد نقص های جنینی حین بارداری، مانند میکروسفالی، به وجود آمده است.

  به عقیده محققان برزیلی و پژوهشگران «سازمان بهداشت قاره آمریکا»، که شاخه ای از «سازمان جهانی بهداشت» است، شواهد فزاینده حاکی از ارتباط ویروس زیکا با بروز بیماری «میکروسفالی» است. میکروسفالی یا «کوچک سری» اختلالی در دستگاه عصبی است که در نتیجه تولد نوزادان با جمجمه و مغز کوچکتر از حد معمول ایجاد می شود.

  پژوهش های انجام شده نشان می دهد، عفونت با ویروس مذکور تنها در صورتی با اختلالات این چنینی جنین همراه می باشد که مادر باردار در سه ماهه ی اول یا دوم بارداری به این ویروس آلوده شده باشد و تا کنون هیچ شواهدی مبنی بر انتقال این ویروس از طریق شیر مادر به نوزاد گزارش نشده است.

  میکروسفالی چیست؟

  میکروسفالی یک بیماری عصبی می باشد که در آن دور سر نوزاد به طور قابل توجهی کوچکتر از اندازه متوسط تعیین شده برای نوزادان هم سن و سال او است. میکروسفالی می تواند منجر به تاخیر در روند پیشرفت حرکتی و گفتاری کودک شود. microcephaly-22 مشکلات ناشی از میکروسفالی عبارتند از: کوتاهی قد و قامت و ریز نقشی، ناهمگونی چهره، عقب ماندگی ذهنی،

  بیش فعالی و تشنج. با اینکه درمان قطعی و شناخته شده ای برای این اختلال وجود ندارد، اما درمان های حمایتی و توان بخشی می تواند به تکامل نوزاد کمک کند. از آنجا که در حال حاضر هیچ واکسنی برای محافظت در برابر این بیماری وجود ندارد، اجتناب کردن از نیش پشه برای پیشگیری از انتقال ویروس زیکا حیاتی است. پیشگیری و درمان در حال حاضر هیچ واکسن یا درمانی برای ویروس زیکا در دست نیست.

  تنها روش برای پیشگیری از عفونت پرهیز از گزیده شدن به‌وسیله پشه‌ها است. پیشگیری عبارت است از کاهش پشه گزیدگی در نواحی که این بیماری شایع است. این تلاش ها عبارتند از استفاده از مواد دفع حشرات، پوشاندن بدن با لباس، پشه بند، از بین بردن آب های راکد زیرا این آب ها مکان تولید مثل پشه ها هستند.

  هیچ واکسن موثری وجود ندارد. مقامات بهداشت برزیل در سال ۲۰۱۵ پیشنهاد کردند که زوجین بهتر است به دلیل شیوع بالای این بیماری، بارداری را به تعویق بیندازند و توصیه میشود زنان باردار به نواحی که این بیماری شیوع دارد سفر نکنند.[ در حالی که هیچ درمان خاصی برای آن وجود ندارد، اما استامینوفن (پاراستامول) ممکن است به بهبود علائم کمک کند. بستری شدن در بیمارستان به ندرت نیاز است.

   


تاريخ : جمعه ۱٢ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :استرس هایی که سد راه تکامل نوزاد هستند


 

 • استرس هایی که سد راه تکامل نوزاد هستند
  استرس هایی که سد راه تکامل نوزاد هستند

  محمد حیدرزاده رییس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت با اشاره به اتمام تولید و مهاجرت سلول های عصبی مغز جنین در 25 هفتگی بارداری و شروع برقراری ارتباطات بین سلولی، گفت: ارتباط بین سلولی پایه و اساس مفاهیمی مانند فکر کردن، به خاطر آوردن، تجریه کردن و به بیان دیگر تکامل حسی، عصلی و رفتاری نوزاد است. 

  وی از وجود یک ترلیون سلول عصبی مغزی خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اولید 700 ارتباط بین سلولی در هر ثانیه طی سه سال اول زندگی نوزاد، تولید صحیح آنها تعیین کننده اصلی تکامل مناسب نوزاد در آینده است و بهترین شرایط تضمین کننده این صحت تکامل مغز جنین یا نوزاد، رشد و پروش آن در رحم و یا آغوش مادر است. 

  رییس اداره سلامت نوزادان با تاکید بر اهمیت افزایش ارتباط بین مادر و نوزاد یا جنین، اظهار داشت: بستری نوزاد در بخش مراقبت ویژه نوزادان باعث جدا شدن نوزاد از کانون امن و آرام رحم یا آغوش مادر می شود. 

  به گفته وی، نور و صدای بیش از تحمل، وضعیت نامناسب قرار گرفتن بر روی تخت و محرک های مکرر دردناک باعث از بین رفتن دوره خواب و پایداری بالینی و روانی نوزاد شده و با از بین بردن امکان تولید ارتباطات تکاملی مثبت مغز، رشد نوزاد را مختل می کند. 

  حیدرزاده جدایی از مادر و احساس خارج شدن از محل امن داخل رحم را شایع ترین استرس نوزادان دانست و افزود: پس از این جدایی، نوزاد ابتدا شروع به مقابله، سازگار شدن و خودتنظیمی می کند اما در صورت توجه نکردن به نشانه های استرس و پیغام های رفتاری وی، نامید شده و تلاشی برای نشان دادن پیغام های رفتاری نمی کند. 

  وی ادامه داد: در این شرایط نوزاد به حمایت تنفسی و اکسیژن رسانی بیشتری دارد؛ چراکه شرایط پر استرسی مثل احساس جدایی، محرومیت از خواب عمیق و طولانی، محرک های دردناک و تنهایی شدید علاوه بر کاهش نیروی درونی نوزاد برای بقاء و مقابله با بیماری ها، تکامل حسی، عصبی و رفتاری وی را هم مختل می کند. 

  رییس اداره سلامت نوزادان درباره راه های پیشگیری از اختلالات تکاملی ناشی از تولد زودرس در نوزادان، یادآور شد: مشارکت خانواده در مراقبت نوزاد، آموزش اصول اولیه تکامل مانند وضعیت نور، صدا، زنان گفتاری و تعامل با نوزاد به والدین و همچنین آموزش اصول مراقبت تکاملی نوزاد به پرستاران از مواد موثر در سرعت بخشیدن به روند تکاملی نوزادان است.

  کلمات کلیدی: نوزاد ، اکسیژن رسانی ، اختلالات تکاملی ، اصول اولیه مراقبت از نوزاد ،محمد حیدرزاده

   


تاريخ : جمعه ۱٢ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٦:۱۳ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :عملیات موصل ؛ شرح پیشروی محورها :: تحولات جهان اسلام


 

 • عملیات موصل ؛ شرح پیشروی محورها :: تحولات جهان اسلام

  محور شرقى شهر موصل

  در درگیرى هاى محله هاى شرقى شهر مرصل نیروهاى عراقى درگیرى ها رو امروز از طرف چپ به محله "الزهور" کشاندند.به گفته بعضى از منابع این نیروها به فلکه "العبادى" در این محله رسیده اند.در همین محور امروز دوشنبه ارتش عراق به طور کامل محله هاى "المصارف" و "القاهره" رو به کنترل خودش در آورد.

  محور جنوب

  در این محور ارتش عراق روستاى "الکصر" رو آزاد کرد.

  محور غرب

  در این محور امروز حشد شعبى بعد از درگیرى هایى که با داعش داشت دو روستاى "الترکمانیه" و "السلام" در جنوب تلعفر را آزاد کرد.

   


تاريخ : سه‌شنبه ٩ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٦:۳٥ ‎ب.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :نامه‌ای برای آینده‌ام :: محفل، وب‌نوشته‌های متین خسروی


 

 • نامه‌ای برای آینده‌ام :: محفل، وب‌نوشته‌های متین خسروی

  پیش‌نوشت: گاهی عادت دارم برای منِ آینده نامه بنویسم. نامه‌هایی که شاید هیچ‌وقت خوانده‌نشود و نامه‌هایی که شاید هر روز برای خودم مرورشان کنم. امروز در مسیر دانشگاه داشتم برای خودم می‌نوشتم که دیدم آمبولانسی آژیرکشان سعی می‌کرد میان ترافیک همت راهش را باز کند و علی‌رغم تصویری که همیشه می‌دیدیم از مقاومت مردم برای راه‌دادن، امروز دیدم اکثر ماشین‌ها به مسیر کناری می‌رفتند تا ماشین امداد سریع‌تر به مقصدش برسد. تمام آن نامه‌ی پر از غُر زدن رو پاک کردم و نامه‌ی جدیدی برای خودم در آینده نوشتم. گفتم این نامه‌ی جدید رو برعکس همه‌ی نامه‌های دیگه‌ای که برای خودم نوشتم اینجا هم بذارم:

  ٭٭٭٭٭٭

  سلام


  نمی‌دانم هنوز این عادت را داری یا نه، اما قبل‌ترها برای چند سال بعد نامه می‌نوشتی. برای خودِ چندسال بعدت... گاهی غر می‌زدی، گاهی درد و دل می‌کردی و گاه حرف‌هایی را می‌نوشتی که بعداً یادت بماند.
  این هم یکی از همان نامه‌هاست. زمانی برایت نوشتمش که در اتوبان دیدم آمبولانسی آژیر می‌کشید و سایر ماشین‌ها با وجود ترافیک، راهنما می‌زدند و به مسیر شلوغ‌تر می‌رفتند تا برایش راه باز کنند. دیدن این اتفاق برایت خیلی شیرین بود... تا رسیدن به مقصد، خوشحال بودی از این که رانندگان به جای قضاوت راجع به دروغ یا راست بودن آژیر، برایشان راه باز می‌کردند تا شاید کمکی کرده‌باشند به نجات جان دیگران.

  امروز که دارم این نامه را برایت می‌نویسم، اینجا هنوز هوا سرد است. هنوز ابرها آسمان را پوشانده‌اند و برف و یخ زمین را فرش‌کرده‌است. هنوز آن گونه نشده که مردم، همه با محبت و احترام بتوانند به یکدیگر سلام دهند. هنوز نمی‌شود بدون واهمه دیگران را دوست خودت خطاب کنی.
  اما باور کن که من آب‌شدن این تکه‌های دل‌مرده‌ی برف را می‌بینم. دیروز که ۶ مهر بود و آن پیام ده خطی را صدها بار در تلگرام خواندم، چکه‌های برف آب‌شده را روی صورتم احساس کردم. مطمئنم که هنوز هم گاهی اوقات آن پیام را می‌خوانی! امروز که دیدم مردم برای هموار شدن مسیر امداد خود را به مشقت می‌انداختند، چِرق چرق شکسته‌شدن یخ‌های ضخیم دنیایمان را شنیدم.

  به آن گل آفتابگردان روی میز سلامم را برسان و بگو گذشته‌ام، در آن سال‌ها شکسته‌شدن سورت سرما و بوران را خیلی واضح‌تر از قبل احساس کرده‌بود. به دوستان بی‌شمارت سلامم را برسان و بگو اگر خواستید از دوران ما تصویری را به یادگار رسم کنید، سرزمینی را بکشید پوشیده از برف و باد و تگرگ؛ و عده‌ای که به سختی خود را از رودخانه‌ی یخ‌بسته بیرون کشیده‌اند: جمعی مشغول ساختن پتک و تبر برای عده‌ای که در حال کوبیدن یخ‌های بدشکل جاده‌اند، و جمعی که دستانشان را در برف فروکرده‌اند تا با گرمای وجودشان، کمی ذوب‌شدن برف‌های پیش رویشان را تسریع کنند.

  هنوز هوا سرد است و برف و یخ امان زندگان را بریده. اما از آن رودخانه‌ی منحوس یخی زمان ما، امروز نهرهایی به جا مانده که صدای شُر شر آن خاطره‌ی تمام روزهای قبلی را از یاد می‌برد. خوشحالم که بعد از آن یخ‌شکستن‌ها و با بخارِ دهان برف‌آب‌کردن‌های گذشته، امروز از سرزمین برف و یخمان چنین دشت سرسبز و پهناوری حاصل شده.
  این نامه را از گذشته برایت نوشته‌ام. شاید امروز برای جشن گرفتن در کنار سایر گل‌های آفتابگردان در کنارت نباشم اما باور کن که نسیم مطبوع این دشت را به همان اندازه که امروز حس می‌کنی، ما نیز دیروز احساس می‌کردیم. در میان تمام آن بیرون‌آمدن‌ها و ساختن‌ها و شکستن‌ها و گرم‌کردن‌ها و عزاداری‌هایی که برای دوستان یخ‌زده‌مان می‌کردیم، رویای این دشت سبز بود که همچنان دست‌هایمان را گرم نگه می‌داشت.

  امیدوارم تو هم بابت کاشتن گل در این دشت سبز برای آینده‌ی دورترمان بنویسی...

   


تاريخ : شنبه ٦ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٩:۳۳ ‎ب.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :


پيوندهای روزانه
امکانات وب